Modna turystyka

Podróżować chciałby zapewne każdy. Niestety, nawet w nowoczesnym i postępowym dwudziestym pierwszym wieku nie każdego stać na to, by na takie podróże się decydować. Dlaczego? A mianowicie dlatego, że zarobki mieszkańców naszego kraju nigdy nie były i w dzisiejszych czasach wciąż nie są zbyt satysfakcjonujące. Wręcz przeciwnie, wiele osób musi jakoś wiązać koniec z końcem, a i tak jest to wyjątkowo trudne. Mimo wszystko turystyka – jak łatwo zauważyć – jest dziedziną bardzo modną. Powstaje coraz więcej ofert turystycznych skierowanych do różnych obywateli, do różnych grup wiekowych. Największą popularnością – rzecz jasna – cieszą się oferty najtańsze, dzięki którym można pojechać gdzieś i coś fajnego zwiedzić nie inwestując w to zbyt dużo swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

Co ciekawe, z roku na rok na polskim rynku pojawia się też coraz więcej nowych hoteli, pensjonatów i tym podobnych miejsc, w których można spędzić noc. Nie zawsze trzeba przecież decydować się na opcje najdroższe. Jeśli kogoś w dwudziestym pierwszym wieku, uchodzącym za co prawda nowoczesny i postępowy, nie stać na drogi i dobry hotel, może zdecydować się na tani nocleg w pensjonacie lub motelu. Opcji jest więc naprawdę bardzo wiele. Są jednak w naszym kraju także i takie osoby, które za żadne skarby nie chcą decydować się na podróżowanie. Turystyka jest dla nich dziedziną zupełnie obcą i nic nie wskazuje na to, by miało się coś w tej kwestii zmienić. Trzeba jednak wspomnieć w tym miejscu także i o tych, którzy nazywają siebie miłośnikami turystyki. Osoby takie swoje pieniądze inwestują przede wszystkim w podróże, nawet jeśli miałoby to oznaczać zrezygnowanie z innych spraw i innych przyjemności. Ażeby tak postępować, trzeba naprawdę mieć podróżniczą pasję. Ci, którzy nie podróżują, wiele tracą. Omija ich bowiem to, co najpiękniejsze – czyli piękne widoki, nowe doświadczenia, a także – nowe znajomości. Warto więc zacisnąć pasa i zacząć oszczędzać tak, by można było sobie w końcu pozwolić na zwiedzanie świata, który bez wątpienia jest wart tego, by odkrywać jego uroki.

Kategoria: Turystyka  Tagi: , ,
4 komentarze
 1. zuzka napisał(a):

  Wybieram się właśnie w dość długą podróż. Planuję zwiedzić około 30% Azji. Mam nadzieję że wszystko wyjdzie tak jak planuje.

 2. Wolek napisał(a):

  No to powodzenia, piękne plany. Ja kiedyś pól roku spędziłem na podróży po Indiach.

 3. Mario napisał(a):

  I jak tam w Indiach. Jakie ceny? Jacy ludzie?

 4. Wolek napisał(a):

  Ogólnie super. Ceny bardzo niskie, ludzie przyjaźni i ciekawi innych kultur. Polecam generalnie każdemu.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc skomentować.